+371 25211729
info@ecobaseini.com

Ūdens dezinfekcija

Baseina ūdens dezinficēšana ar sāls (hlorinatoru)

Ūdens dezinfekcija baseinos ar sāls (hlorinatoru) ir šobrīd populārākais no dezinfekcijas veidiem visā pasaulē. Sāls (hlorinators) sālsūdeni pārvērš hlorā. Zināms, ka hlors ir vitāli svarīgs, lai novērstu baktēriju un aļģu veidošanos. Izmantojot sāls (hlorinatoru), iespējams pilnībā izvairīties vai ievērojami samazināt papildus hloru saturošu ķīmisko līdzekļu iegādi un izmantošanu ikdienas ūdens monitorēšanā, tādā veidā ne tikai nodrošinot Jūs ar patīkamu un veselībai drošu peldi (sālī esošie minerāli labvēlīgi ietekmē mūsu ādu), bet arī ietaupot Jūsu laiku un naudu. Ar sāls (hlorinatora) palīdzību baseinā tiks nodrošināts kvalitatīvs ūdens, kas nekairinās peldētāja acis un ādu, neradīs nepatīkamu smaržu, kā tas bieži notiek, ja tiek izmantoti tradicionālie hlora dezinfekcijas līdzekļi. Rezultātā Jūs iegūsiet kristāltīru – mīkstinātu ūdeni un veslīgu peldi visai Jūsu ģimenei.

Kā notiek ūdens hlorizēšana ar sālsūdeni?

  1. Ūdens no Jūsu baseina, kurā iepriekš ir izšķīdināts noteikts daudzums sāls, tiek novadīts uz elektrolīzes platēm, kas atrodas sāls (hlorinatora) kamerā
  2. Sālsūdenim, saskaroties ar elektrolīzes platēm veidojas hlora gāze
  3. Hlora gāze izšķīst ūdenī
  4. Ūdens ar tīru, svaigu hloru tiek novadīts atpakaļ baseinā, tādā veidā nodrošinot ar 100% nepieciešamo hlora daudzumu.

Vai ūdens manā baseinā būs tikpat sāļš kā sālsūdens okeānā? Atbilde ir NĒ. Vidējais ūdens sāļums okeānā ir 35 promiles, kas atbilst 35 gramiem sāls uz 1 litru ūdens, savukārt, dezinficējot ūdeni ar sāls (hlorinatoru), parasti sāļums ir aptuveni 3 promiles. Rezultātā baseina ūdens nav tik sāļš, lai Jūs to sajustu, bet drīzāk tas ir atsvaidzinošs un mīksts.

Kādi ir sāls (hlorinatora) trūkumi? Diemžēl ne visi baseinu veidi un tiem izmantotie materiāli ir izturīgi, lai tajos tiktu izmantos sāls (hlorinators). Tāpat ir jāizvēlas piemērots baseina aprīkojums, kas ir paredzēts izmantošanai baseinos, kuros tiek veikta sālsūdens hlorizēšana.

Betona baseini. Diemžēl sāls (hlorinatoru) neiesaka izmantošanai betona baseinos, jo ir zināms, ka ūdens hlorizēšana ar sāli ir līdz 5 reizēm abrazīvāka porainām flīžu šuvēm nekā tradicionālā baseina ķīmija, kuras sastāvā ir hlors. Tas nenozīmē, ka sāls (hlorinatoru) nedrīkst izmantot, vienkārši ir jārēķinās, ka jums var nākties veikt baseina atjaunošanas darbus, kas var radīt nevēlamas izmaksas.

Metāla konstrukcijas un Liner klājuma baseini. Ir zināms, ka metāls, nonākot saskarsmē ar sāli, var sākt rūsēt. Tāpat ir noskaidrots, ka baseinos izmantotā Liner materiāla īpašības un struktūra nav ieteicama ūdens hlorizēšanai ar sāli.

 

Uzzini cenu savam baseinam!

Aizpildi tāmi un mēs Tev sagatavosim un nosūtīsim piedāvājumu e-pastā!

Nesen paveiktie darbi